Dwie nowe wystawy czasowe w Muzeum Geologicznym PIG-PIB

Już od 13 maja 2023 r. w naszej muzealnej placówce będzie można obejrzeć dwie nowe wystawy czasowe: "Trylobity – rycerze pradawnych mórz" oraz "Space Art. Planeta Ziemia".

Pierwsza z ekspozycji poświęcona jest fascynującym zwierzętom, jakimi były trylobity. Oglądający dowiedzą się, jak trylobity pojawiły się na Ziemi, jak nią całkowicie zawładnęły i kiedy zniknęły. A także, jak żyły, co jadły, dokąd wędrowały oraz jakie ślady po nich odnajdujemy w skałach.

plakat wystawy Trylobity - rycerze pradawnych mórz

 

Druga ekspozycja "Space Art. Planeta Ziemia" to wystawa artystyczna związana z obchodami Roku Mikołaja Kopernika, ustanowionego przez Sejm RP. Współorganizatorem jest Helisa Foundation (https://www.facebook.com/helisafoundation).

Projekt łączy sztukę i naukę, a szczególną uwagę kładzie na nowe media. Ukazuje sylwetki artystów już uznanych na rynku sztuki, jak i tych, którzy są na początku swojej drogi oraz ich odmienne interpretacje do szeroko rozumianego pojęcia SPACE. Dzięki Projektowi SPACE ART różne rodzaje sztuki (malarstwo, rzeźba, instalacje, muzyka, mapping, szeroko rozumiane nowe media, NFT) mają szansę wybrzmieć razem z wątkami naukowymi w postaci wykładów uznanych ekspertów. Poprzez zastosowanie tak różnorodnych form przekazu projekt aktywizuje odbiorcę przez swoją interaktywność.

Wystawy będą nosić tytuł „Septem Sidera” czyli 7 GWIAZD (nazwa zaczerpnięta z łacińskiego poematu Mikołaja Kopernika).

Ekspozycja będzie czynna do 24 listopada 2023 r.

space art plakat