Zapraszamy do udziału w 4. Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Zmiany klimatyczne w przeszłości geologicznej"

Już za kilka dni, 27 października 2023 r. (piątek), mija ostateczny termin zgłaszania udziału w 4. Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. "Zmiany klimatyczne w przeszłości geologicznej – PALEOKLIMAT". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB w Warszawie w dniach 22-23 listopada 2023 r.

Podczas dwudniowych obrad zostaną przedstawione najnowsze wyniki wszechstronnych badań geologicznych, które pozwalają analizować zmiany klimatyczne udokumentowane w profilach geologicznych – od proterozoiku aż po holocen. Nie zabraknie także dyskusji na temat metodologii badań paleoklimatycznych – przedstawimy szeroki wachlarz metod (paleomagnetycznych, geochemicznych, izotopowych, paleontologicznych oraz modelowania matematycznego) wykorzystywanych podczas prac badawczych.

Do udziału w konferencji zapraszamy doświadczonych specjalistów, a także zdobywających wiedzę doktorantów i studentów, jak również osoby, których zainteresowania wiążą się z zagadnieniami klimatycznymi, w tym metodami zapobiegania niekorzystnym efektom zmian klimatycznych w ujęciu utylitarnym.

Gwarantujemy interesującą i merytoryczną dyskusję. Łącznie zostanie zaprezentowanych 27 referatów i 10 posterów.

W celu rejestracji udziału w konferencji należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy: https://konferencje.pgi.gov.pl/pl/rejestracja-paleoklimat2023

Więcej informacji o wydarzeniu >>

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Klimatu i Środowiska.

01 znak podstawowy kolor biale tlo