Zapraszamy na Warsaw Mineral Expo 2024 w Warszawie

W dniach 2-3 marca 2024 r. w Pałacu Kultury i Nauki po raz kolejny odbędzie się Warsaw Mineral Expo – największa w Polsce i jedna z największych w Europie giełda biżuterii i minerałów. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Geologiczne PIG-PIB.

Na gości czekać będzie blisko 300 wystawców z całego świata. Poza piękną biżuterią, okazami mineralogicznymi i paleontologicznymi, Organizatorzy zapewniają odwiedzającym mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich nie może zabraknąć także aktywności przygotowanych przez pracowników Muzeum Geologicznego.

grafika ilustracyjna

W tegorocznej edycji wydarzenia chętni będą mogli wziąć udział w wybranych przez siebie warsztatach, organizowanych przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB:

11:00 - Minerały wokół nas – podstawy rozpoznawania minerałów – warsztaty dla osób powyżej 8 roku życia (zapisy on-line)

Podczas zajęć uczestnicy poznają cechy, które umożliwiają rozpoznawanie minerałów. Na podstawie wybranych okazów nauczą się je określać i nazywać minerały. Będzie to dobry wstęp do późniejszego zwiedzania targów.

13:00 - Skały różnorodne i użyteczne – warsztaty z rozpoznawania skał – warsztaty dla osób powyżej 8 roku życia (zapisy on-line)

W czasie warsztatów uczestnicy poznają podstawowe typy skał, sposoby ich rozpoznawania oraz dowiedzą się jak powszechne w naszym otoczeniu są skały. Pozwoli to w bardziej świadomy sposób patrzeć na przyrodę nieożywioną, a także na niezwykłą użyteczność skał w życiu codziennym.

Czas trwania warsztatów wynosić będzie około 45 minut.

Link do rejestracji na warsztaty: https://www.pgi.gov.pl/muzeum/imprezy-muzeum/1043/mineral-expo-2024.html