Zapraszamy do udziału 5. Ogólnopolskiej Konferencji Współczesna Geologia Samorządowa

Zapraszamy do udziału w 5. Jubileuszowej Konferencji Współczesna Geologia Samorządowa (5.WGS), która odbędzie się w dniach 16–19 listopada 2026 r.

Konferencje WGS to cykliczne spotkania dedykowane pracownikom administracji geologicznej, przedstawicielom instytucji rządowych i samorządowych, środowiska naukowego oraz branży geologiczno-górniczej. Stanowią one wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń, dyskusji nad praktycznymi wyzwaniami oraz prezentacji sprawdzonych rozwiązań.

Piąta, jubileuszowa edycja podsumowuje dotychczasowe doświadczenia i stwarza przestrzeń do dalszego usprawniania pracy administracji geologicznej w Polsce.

Konferencja umożliwia wypracowywanie praktycznych rozwiązań ułatwiających stosowanie ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz aktów powiązanych, a także rozwijanie sieci kontaktów zawodowych – zarówno z dotychczasowymi partnerami, jak i nowymi uczestnikami.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych – pracowników administracji, przedsiębiorców i środowisko naukowe – do aktywnego współtworzenia jubileuszowej edycji konferencji. Prosimy o zgłaszanie propozycji tematów, pomysłów na współpracę i uwag dotyczących programu.

4 wgs stempel kolorowy

 

 podstawowa wersja logo nfo

Konferencja Współczesna Geologia Samorządowa realizowana jest w ramach projektu: „GEOLOGIA SAMORZĄDOWA – wsparcie administracji geologicznej w zakresie geologii, górnictwa, ochrony środowiska i przepisów prawa”.