LABORATORIUM ANALIZ W MIKROOBSZARZE

grafika ilustracyjna

Laboratorium Analiz w Mikroobszarze wykonuje precyzyjne oznaczenia pierwiastków śladowych i analizy izotopowe in-situ próbek w stanie stałym. W skład laboratorium wchodzą dwie nowocześnie wyposażone pracownie.

PRACOWNIA MIKROSONDY ELEKTRONOWEJ

Pracownia jest wyposażona w mikrosondę elektronową CAMECA SX 100 - jedną z najnowocześniejszych na świecie. Precyzyjne oznaczenia pierwiastków śladowych w mikroobszarze znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w badaniach mineralogiczno - petrologicznych, badaniach dla potrzeb ochrony środowiska, materiałoznawstwie, mikropaleontologii, mikrobiologii oraz archeologii.

PRACOWNIA MIKROSONDY JONOWEJ 

Pracownia jest wyposażona w mikrosondę jonową SHRIMP IIe/MC, która umożliwia wykonywanie najbardziej precyzyjnych analiz izotopowych in-situ próbek w stanie stałym. Jest to uniwersalne narzędzie do badań związanych z różnymi aspektami ewolucji skorupy ziemskiej, takich jak precyzyjne radiogeniczne oznaczanie wieku skał i procesów geologicznych, ocena zmian paleoklimatycznych. 

KONTAKT

dr Ewa Krzemińska
Kierownik Laboratorium Analiz w Mikroobszarze
tel. 22 45 92 293
tel. kom. 504 921 861
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.