LABORATORIUM ANALIZ W MIKROOBSZARZE

cameca_ok

Laboratorium Analiz w Mikroobszarze wykonuje precyzyjne oznaczenia pierwiastków śladowych i analizy izotopowe in-situ próbek w stanie stałym. W skład laboratorium wchodzą dwie nowocześnie wyposażone pracownie:

 

PRACOWNIA MIKROSONDY ELEKTRONOWEJ

Pracownia jest wyposażona w mikrosondę elektronową CAMECA SX 100 - jedną z najnowocześniejszych na świecie. Precyzyjne oznaczenia pierwiastków śladowych w mikroobszarze znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w badaniach mineralogiczno - petrologicznych, badaniach dla potrzeb ochrony środowiska, materiałoznawstwie, mikropaleontologii, mikrobiologii oraz archeologii.

 

PRACOWNIA MIKROSONDY JONOWEJ 

Pracownia jest wyposażona w mikrosondę jonową SHRIMP IIe/MC, która umożliwia wykonywanie najbardziej precyzyjnych analiz izotopowych in-situ próbek w stanie stałym. Jest to uniwersalne narzędzie do badań związanych z różnymi aspektami ewolucji skorupy ziemskiej, takich jak precyzyjne radiogeniczne oznaczanie wieku skał i procesów geologicznych, ocena zmian paleoklimatycznych. 

 

KONTAKT

Kierownik Laboratorium Analiz w Mikroobszarze

mgr Zbigniew Jan Czupyt

tel. 22 45 92 183 lub 22 45 92 325
fax. 22 45 92 007
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.