25 sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się kolejna edycja Geocaching Party. Impreza posiadała status "mega", co oznacza, że wzięło w niej udział ponad 500 uczestników z całej Polski i z zagranicy. Czekały na nich liczne atrakcje, w tym również przygotowane przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB prelekcje i warsztaty geologiczne.
Goście mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów przygotowanych przez pracowników Instytutu. Prof. Włodzimierz Mizerski wygłosił prelekcję o największych katastrofach w dziejach naszej planety, a Marlena Świło opowiedziała historię soli kamiennej.
Wykład prof. Włodzimierza Mizerskiego „Wielkie katastrofy w historii Ziemi” cieszył się ogromnym powodzeniem
Na warsztatach uczestnicy mogli nauczyć się rozpoznawać skały, minerały i skamieniałości, sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując przygotowane konkursy i zagadki geologiczne. Na wszystkich czekały cenne nagrody. Spotkanie w formie pikniku to również doskonała okazja do rozmowy z geologami i możliwość zadania im nurtujących pytań.
Na stoisku Muzeum Geologicznego PIG-PIB poprowadziliśmy warsztaty z rozpoznawania skał i minerałów
Z okazji Geocaching Party przygotowano również okolicznościowe "lab kesze", wykłady o tematyce geocachingowej, biegi, wystawę oraz Kite Party. W budynku, na wystawie można było obejrzeć pamiątkowe geocoiny, drewniaki, skamieniałości i fotografie. Poza budynkiem CNK odbywały się drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski w Geoachingu oraz inne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.
Niespełnionym marzeniem kolegów z Krakowskiego Stowarzyszenia Paleontologicznego stał się amonit Perisphinctes będący ozdobą naszego stoiska
Tekst i zdjęcia: Muzeum Geologiczne
Organizacja udziału PIG-PIB w Geocaching Party w Nowohuckim Centrum Kultury została zrealizowana w ramach tematu "Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej" oraz sfinansowana ze środków NFOŚiGW