Ukazał się kwietniowy numer Przeglądu Geologicznego

Kolejny numer Przeglądu Geologicznego jest już dostępny on-line. Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 1953 roku - dotychczas wydano już 806 numerów. Przegląd Geologiczny jest miesięcznikiem adresowanym do środowiska geologów i specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki. Publikujemy w nim recenzowane artykuły naukowe, w tym przeglądowe i metodyczne, artykuły informacyjne, materiały gospodarcze, ekonomiczne, organizacyjne, prawne i dotyczące działalności administracji geologicznej, a także wspomnienia, recenzje książek oraz relacje z historycznych i współczesnych wydarzeń geologicznych. Wydajemy także specjalne zeszyty tematyczne i związane z ważnymi konferencjami geologicznymi.

W aktualnym numerze Przeglądu Geologicznego (2020-04, tom 68) znalazł blok artykułów z 3. Konferencji "Hydrogeologia w praktyce – praktyka w hydrogeologii", która odbędzie się w dniach 20-23 września 2020 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej „Rzepka” w Chęcinach (termin może ulec zmianie). Nie zabrakło stałych rubryk - "Wiadomości gospodarczych" oraz "Polecanych publikacji". 

3. Konferencja "Hydrogeologia w praktyce – praktyka w hydrogeologii" przeznaczona jest dla osób, którzy w swojej pracy zawodowej zajmują się problematyką związaną z wykorzystaniem i ochroną wód powierzchniowych i podziemnych. Konferencja jest dedykowana także naukowcom, których wyniki prac i badań oraz opracowane przez nich rozwiązania były, są lub mogą być zastosowane w praktyce hydrogeologicznej. Celem konferencji jest podniesienie rangi zawodu oraz zwiększenia świadomości  społecznej dotyczącej znaczenia wiedzy hydrogeologicznej w praktyce. 

Zapraszamy  do lektury!

pg04 duza

Aby przeczytać bezpłatnie cały numer on-line, kliknij TUTAJ >>

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera Państwowej Służby Geologicznej