Ukazał się kwietniowy numer Przeglądu Geologicznego

Kolejny numer Przeglądu Geologicznego jest już bezpłatnie dostępny on-line. Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 1953 roku - dotychczas wydano już 818 numerów. 

Przegląd Geologiczny jest miesięcznikiem adresowanym do środowiska geologów i specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki. Publikujemy w nim recenzowane artykuły naukowe, w tym przeglądowe i metodyczne, artykuły informacyjne, materiały gospodarcze, ekonomiczne, organizacyjne, prawne i dotyczące działalności administracji geologicznej, a także wspomnienia, recenzje książek oraz relacje z historycznych i współczesnych wydarzeń geologicznych. Wydajemy także specjalne zeszyty tematyczne i związane z ważnymi konferencjami geologicznymi.

W najnowszym numerze znajdziemy artykuły z zakresu geologii gospodarczej i surowcowej, hydrogeologii, mineralogii oraz historii geologii.

Polecamy artykuł "Działalność Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB w zakresie geologii środowiskowej, ochrony przyrody nieożywionej oraz edukacji geologicznej" autorstwa Doroty Giełżeckiej-Mądry, Anny Fijałkowskiej-Mader i Zbigniewa Szczepanika.

Zapraszamy  do lektury!

okładka Przeglądu Geologicznego

Przeczytaj bezpłatnie cały numer on-line >> LINK. Artykuły otwierają się w nowym oknie w formie plików PDF.  

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera Państwowej Służby Geologicznej

zapisz sie do newslettera psg