Zapraszamy na geologiczny spacer krajobrazowy po Puszczy Bukowej

Zapraszamy 24 października o godzinie 10.30 (niedziela) na spacer krajobrazowy po Szczecińskim Parku Krajobrazowym „Puszcza Bukowa”, podczas którego przedstawiona zostanie historia geologiczna tego rejonu. Wydarzenie organizuje Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Oddziałem Pomorskim Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Szczecinie.
 

trasa spaceru krajobrazowego po puszczy bukowej

Trasa spaceru krajobrazowego po Puszczy Bukowej z zaznaczonym punktem zbiórki

Spacer krajobrazowy organizowany jest z okazji obchodzonego 20 października Dnia Krajobrazu. Jest on inicjatywą Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, podjętą w ramach Europejskiej Konwencji Krajobrazowej Rady Europy.

Planowana trasa spaceru wynosi około 10 km. Z uwagi na popularnonaukowy charakter spaceru przewidziane są przystanki i rekreacyjne tempo marszu.

Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu do kontaktu z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego:
tel. 91 48 17 131 (w godzinach 7:30-15:30),
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
lub za pośrednictwem wiadomości w portalu Facebook (facebook.com/ParkiKrajobrazowePomorzeZachodnie).

Z uwagi na sytuację epidemiczną ustanowiono limit uczestników – 30 osób. Zgłoszenia prosimy przesyłać do ZPKWZ do dnia 22 października 2021 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W spacerze uczestniczyć będzie dr Andrzej Piotrowski z Oddziału Pomorskiego PIG-PIB, który przedstawi napotkane w trakcie spaceru osobliwości krajobrazu wynikające z historii geologicznej terenu. 

Zbiórka uczestników geologicznego spaceru krajobrazowego odbędzie się 24 października 2021 r. o godzinie 10.30 na ul. Chłopskiej w Szczecinie przy wiadukcie Autostrady A6.

Zapraszamy do udziału w spacerze!

logotyp nfosigw

Geologiczny spacer krajobrazowy po Puszczy Bukowej został zorganizowany w ramach projektu pn. „Upowszechnianie wiedzy o geologii, górnictwie i ochronie georóżnorodności” i sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.