Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Przeglądu Geologicznego

Kolejny numer Przeglądu Geologicznego jest już bezpłatnie dostępny on-line. Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 1953 roku - dotychczas wydano już 817 numerów. 

Przegląd Geologiczny jest miesięcznikiem adresowanym do środowiska geologów i specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki. Publikujemy w nim recenzowane artykuły naukowe, w tym przeglądowe i metodyczne, artykuły informacyjne, materiały gospodarcze, ekonomiczne, organizacyjne, prawne i dotyczące działalności administracji geologicznej, a także wspomnienia, recenzje książek oraz relacje z historycznych i współczesnych wydarzeń geologicznych. Wydajemy także specjalne zeszyty tematyczne i związane z ważnymi konferencjami geologicznymi.

W najnowszym numerze znajdziemy artykuły z zakresu prawa i administracji geologicznej, geologii gospodarczej i złożowej, hydrogeologii, mineralogii. Nie zabrakło materiałów dotyczących historii geologii - szczególnie polecamy artykuł "Osiemdziesiąt lat Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Instytutu Geologicznego w służbie polskiej geologii – osiągnięcia w geologii stosowanej", którego autorami są Zbigniew Szczepanik, Katarzyna Białecka, Dorota Giełżecka-Mądry, Marcin Kos, Dariusz Wieczorek i Zbigniew Złonkiewicz.

Zapraszamy  do lektury!

okładka czasopisma Przeglądu Geologicznego numer 11/2020

Przeczytaj bezpłatnie cały numer on-line >> LINK. Artykuły otwierają się w nowym oknie w formie plików PDF.  

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera Państwowej Służby Geologicznej

zapisz sie do newslettera psg