Nowy numer Przeglądu Geologicznego jest dostępny w internecie

Kolejny numer Przeglądu Geologicznego jest już bezpłatnie dostępny on-line. Czasopismo ukazuje się nieprzerwanie od 1953 roku - dotychczas wydano już 820 numerów. 

Przegląd Geologiczny jest miesięcznikiem adresowanym do środowiska geologów i specjalistów z pokrewnych dziedzin nauki. Publikujemy w nim recenzowane artykuły naukowe, w tym przeglądowe i metodyczne, artykuły informacyjne, materiały gospodarcze, ekonomiczne, organizacyjne, prawne i dotyczące działalności administracji geologicznej, a także wspomnienia, recenzje książek oraz relacje z historycznych i współczesnych wydarzeń geologicznych. Wydajemy także specjalne zeszyty tematyczne i związane z ważnymi konferencjami geologicznymi.

W najnowszym numerze znajdziemy blok artykułów, które przygotowano z okazji X Ogólnopolskiej Konferencji „Badania petrologiczne i mineralogiczne w geologii”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie w dniach 15–16 kwietnia 2021 roku (w formie zdalnej).

Polecamy również artykuł "W poszukiwaniu surowców krytycznych dla Polski. Republika Konga – geologia, potencjał surowcowy, warunki koncesyjne" (autorzy: Ryszard Strzelecki, Stanisław Wołkowicz, Hilaire Elenga, i Ghynel R. Kounkou).

Zapraszamy  do lektury!

 

Przeczytaj bezpłatnie cały numer on-line >>. Artykuły otwierają się w nowym oknie w formie plików PDF.  

okładka przeglądu geologicznego 6/2021

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do Newslettera Państwowej Służby Geologicznej

zapisz sie do newslettera psg