W dniu 23 kwietnia 2026 r. odbył się Kielecki Spacer Geologiczny. Wydarzenie stanowiło jeden z elementów obchodów 5-lecia Świętokrzyskiego Światowego Geoparku UNESCO w Światowej Sieci Geoparków.

Organizatorami wydarzenia byli Oddział Świętokrzyski Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, Świętokrzyski Światowy Geopark UNESCO oraz Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji.

Udział w obchodach Dnia Ziemi w Muzeum Geologicznym PIG-PIB w Warszawie był doskonałą okazją do spotkania z fascynującym światem geologii.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Oddziału Świętokrzyskiego, które w ciekawy i angażujący sposób prezentowało bogactwo geologiczne regionu.

25 marca 2026 r. w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie naukowe zorganizowane przez Oddział Świętokrzyski Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego oraz Polskie Towarzystwo Geologiczne – Oddział Świętokrzyski, podczas którego zaprezentowany został referat autorstwa dr inż. Katarzyny Białeckiej i dr. hab. Jana Prażaka pt: „Zasoby wodne Kielc”.

19 marca 2026 r. w Kielcach na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej Politechniki Świętokrzyskiej odbyła się uroczysta sesja z okazji Światowego Dnia Wody, w której udział wzięli pracownicy Oddziału Świętokrzyskiego PIG-PIB.