PROFILE GŁĘBOKICH OTWORÓW WIERTNICZYCH – Siedliska IG 1 ZESZYT 149
Redakcja naukowa: Jolanta Pacześna, Katarzyna Sobień
SPIS TREŚCI
.... 5 | |
Regionalne tło geologiczne – Jolanta Pacześna |
.... 5 |
Cel badań, lokalizacja i parametry techniczne otworu – Aleksandra Krassowska | .... 7 |
pdf Profil chronostratygraficzny – Jolanta Pacześna (255 KB) | .... 9 |
pdf Profil litostratygraficzny – Jolanta Pacześna (270 KB) | .... 14 |
pdf Szczegółowy profil litologiczno-stratygraficzny – opracowanie zbiorowe* (549 KB) | .... 16 |
pdf Wyniki badań litologicznych, stratygraficznych, sedymentologicznych i petrologicznych (5.98 MB) | .... 43 |
Kambr | .... 43 |
Litologia i stratygrafia – Jolanta Pacześna | .... 43 |
Petrologia utworów kambru dolnego – Magdalena Sikorska-Jaworowska | .... 44 |
Ordowik | .... 49 |
Litologia i stratygrafia – Zdzisław Modliński | .... 49 |
Sylur | .... 50 |
Litologia i stratygrafia – Teresa Podhalańska | .... 50 |
Karbon | .... 53 |
Litologia, stratygrafia i sedymentologia – Maria I. Waksmundzka | .... 53 |
Biostratygrafia utworów karbonu na podstawie otwornic – Krystian Wójcik | .... 59 |
Petrologia utworów karbonu – Aleksandra Kozłowska, Teresa Popek | .... 65 |
Jura | .... 71 |
Litologia i stratygrafia – Anna Feldman-Olszewska | .... 71 |
Wyniki badań mikropaleontologicznych utworów jury górnej – Jolanta Iwańczuk | .... 78 |
Kreda | ... 81 |
Litologia i stratygrafia – Krzysztof Leszczyński | ... 81 |
Paleogen | ... 84 |
Litologia i stratygrafia – Jacek Robert Kasiński | ... 84 |
pdf Wyniki badań materii organicznej (1.82 MB) | ... 86 |
Charakterystyka petrograficzna oraz dojrzałość termiczna materii organicznej rozproszonej w utworach kambru–jury – Izabella Grotek | ... 86 |
Wstęp | ... 86 |
Wyniki analizy mikroskopowej | ... 86 |
Charakterystyka geochemiczna materii organicznej – Ewa Klimuszko | ... 91 |
Wstęp | ... 91 |
Ilość oznaczonej materii organicznej | ... 91 |
Środowisko depozycji materii organicznej, jej typ genetyczny i stopień dojrzałości | ... 97 |
Badania geochemiczne materii organicznej starszego paleozoiku metodami Rock-Eval, SRA i LECO – Marcin Janas | ... 105 |
Interpretacja wyników | ... 105 |
Interpretacja wyników dla poszczególnych przedziałów stratygraficznych | ... 108 |
Podsumowanie | ...111 |
pdf Wyniki badań właściwości fizycznych skał – Przemysław Karcz (212 KB) | ... 112 |
pdf Wyniki badań tektonicznych, historii termicznej i warunków pogrzebania (640 KB) | ... 114 |
Analiza tempa depozycji oraz modelowanie historii termicznej i warunków pogrzebania – Ireneusz Dyrka | ... 114 |
Metody badań | ... 114 |
Wyniki | ... 114 |
Analiza tempa depozycji | ... 115 |
Modelowanie historii termicznej i warunków pogrzebania | ... 116 |
Interpretacja danych sejsmicznych – Sylwia Kijewska | ... 118 |
pdf Wyniki badań geofizycznych i opróbowań hydrogeologicznych (1.98 MB) | ... 120 |
Wyniki badań geofizyki wiertniczej – Jan Szewczyk | ... 120 |
Zakres oraz metody prac badawczych | ... 120 |
Digitalizacja wyników badań | ...121 |
Metody prac interpretacyjnych | ...124 |
Cyfrowy opis profilu litologicznego | ...124 |
Wydzielenia warstw węgla kamiennego w profilu | ...126 |
Metody interpretacji parametrów petrofizycznych | ...126 |
Profile właściwości petrofizycznych | ...128 |
Porowatość całkowita oraz gęstość objętościowa | ...128 |
Profil prędkościowy | ...128 |
Charakterystyka termiczna profilu otworu | ...128 |
Mapa głębokości stropu izotermy +160°C | ...132 |
Warstwy wodonośne – mineralizacja wód podziemnych | ...132 |
Podsumowanie wyników badań geofizycznych | ...135 |
Opracowanie pomiarów prędkości średnich – Lidia Dziewińska, Waldemar Jóźwiak | ... 136 |
Objawy węglowodorów w trakcie wiercenia – Katarzyna Sobień | ... 142 |
Wyniki opróbowań poziomów zbiornikowych – Andrzej Sokołowski, Jakub Sokołowski | ... 142 |
Wyniki badań | ... 143 |
Podsumowanie | ... 146 |
pdf Podsumowanie – Jolanta Pacześna, Katarzyna Sobień (244 KB) | ... 147 |
pdf Literatura (634 KB) | ... 150 |
pdf Summary – Jolanta Pacześna, Katarzyna Sobień (261 KB) | ... 157 |
*Krystyna Dayczak-Calikowska , Anna Feldman-Olszewska, Jacek Robert Kasiński, Aleksandra Krassowska, Kazimiera Lendzion , Krzysztof Leszczyński, Zdzisław Modliński, Jolanta Pacześna, Teresa Podhalańska, Henryk Tomczyk , Maria I. Waksmundzka, Antoni M. Żelichowski