Wiadomości PIG 3/2007 (187)

ImageWersja kolorowa, wysoka rozdzielczość - plik pdf 1119 KB

ImageWersja kolorowa, niska rozdzielczość - plik pdf 406 KB


W tym numerze: 

ImageMaja Kowalska
Międzynarodowe targi EuroLab 2007

Tegoroczna, dziewiąta już edycja Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2007, odbyła się w dniach od 7 do 9 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Targi zgromadziły 115 wystawców z Polski, Austrii, Czech, Finlandii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Honorowy patronat objęła pani Krystyna Szumilas – przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, patronat merytoryczny – Polska Akademia Nauk.





Wiosenne spotkanie
W wigilię pierwszego dnia wiosny – 20 marca, dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego prof. T. Peryt spotkał się z pracownikami w sali im. prof. Rühlego. Spotkanie było krótkie, jednak czasu starczyło do przekazania istotnych, a co ważniejsze, optymistycznych informacji.

Paulina Kostrz-Sikora
Warsztaty samorządowe w Instytucie
W dniach 27 i 28 lutego br. w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie odbyły się II Spotkania Warsztatowe z przedstawicielami gminnych i powiatowych jednostek samorządu terytorialnego, zorganizowane w ramach prac nad aktualizacją Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2007-2011, z uwzględnieniem lat 2012-2015 oraz Sprawozdaniem z realizacji Planu Gospodarki Odpadami w Województwie Mazowieckim na lata 2004-2011.

Anna Fuszara, Marcin Mazurowski
Czas mamuta w Szczecinie
Oddział Pomorski PIG w dniach 15-16 marca br. gościł przedstawicieli oddziałów Instytutu, zajmujących się organizacją konkursu „Nasza Ziemia – środowisko naturalne wczoraj, dziś i jutro”.


oraz:


Dyskusja w sprawie SCOPUS-a...

  • Stanowisko Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”
  • Stanowisko Rady Naukowej
  • Stanowisko Dyrekcji Instytutu
  • Stanowisko prof. Grzegorza Rackiego

 
 

a także, jak zwykle:


W skrócie - luty 2007

  
5–8.02 J. Gutowski i M. Słowakiewicz uczestniczyli w spotkaniu roboczym konsorcjum projektu unijnego GEOMIND, które odbyło się w Pradze.

6–7.02 W pracach Management Committe akcji COST 638 w Brukseli uczestniczyli: J. Zachowicz, Sz. Uścinowicz, G. Miotk-Szpiganowicz, W. Jegliński i P. Przezdziecki (OGM PIG).

12–13.02 W Lizbonie odbyło się spotkanie robocze projektu Managing Cultural Heritage Underwater MACHU, w którym uczestniczyli Sz. Uścinowicz i G. Miotk-Szpiganowicz (OGM PIG).

13–15.02 W Pradze A. Stachowiak (OD PIG) omawiał realizację bieżącej współpracy z Czeską Służbą Geologiczną.

14–17.02 W Tampere (Finlandia), w siedzibie Regionalnego Centrum Środowiska D. Kaulbarsz (OGM PIG) uczestniczyła w spotkaniu roboczym projektu ASTRA.

16–24.02 W Tel Awiwie, podczas dorocznej konferencji Israel Geological Society, referat przedstawił P. Krzywiec.

19–21.02 W Brukseli odbyło się spotkanie nowo utworzonej grupy roboczej EuroGeoSurveys – GEOHAZRDS, w którym uczestniczyli I. Śmietańska i M. Graniczny.

22–25.02 M. Graniczny, Z. Kowalski oraz W. Mizerski wzięli udział w spotkaniu roboczym dotyczącym realizacji projektu „Opracowanie założeń geologiczno-przyrodniczych geoparku Jaćwież”, które odbyło się w Wilnie.

22–28.02 Na konsultacje geologiczne dotyczące badań soli cechsztyńskich do PIG w Warszawie przyjechali prof. V. Kovalevych i dr A. Poberezhskyy z Instytutu Geologii i Geochemii Narodowej Akademii Nauk Ukrainy.