Wiadomości PIG 1/2007 (185)


ImageWersja kolorowa, wysoka rozdzielczość - plik pdf 1489 KB

ImageWersja kolorowa, niska rozdzielczość - plik pdf 344 KB

 

 

Image

 

W tym numerze:


Mirosław Rutkowski
Rozpoczął się kolejny rok...
Nowy Rok obchodziliśmy w Instytucie 18 stycznia – trochę po terminie, ale uroczyście. Dyrekcja zaprosiła pracowników tym razem do sali głównej Muzeum Geologicznego w Warszawie.

Grzegorz Racki
Pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego w bazie bibliograficznej Scopus – część pierwsza
Niniejszy artykuł jest skróconą prezentacją wyników opracowania statystyczno-porównawczego, wykonanego na zlecenie dyrekcji PIG, którego celem była ocena dorobku publikacyjnego 150 pracowników Instytutu ze stopniem lub tytułem naukowym.

Jerzy Gągol
Od arkusza do ratusza, czyli geolog burmistrzem
Robert Jaworski, pracownik Oddziału Świętokrzyskiego PIG, został burmistrzem miasta i gminy Chęciny. W pierwszej turze wyborów uzyskał najwięcej głosów spośród sześciu kandydatów, w drugiej – 71,2%.

oraz:

Nagroda Ministra Środowiska

Zmiany organizacyjne
 

a także, jak zwykle:


W skrócie - grudzień 2006

3–16.12 J. Wiszniewska przebywała w Delhi w ramach dwustronnej współpracy naukowej pomiędzy tamtejszym uniwersytetem i PIG (temat: „Położenie geologiczne i petrogeneza magmatyzmu maficznego…”).

4–13.12 W ramach współpracy z Instytutem Geologii i Geochemii Akademii Nauk Ukrainy, na konsultacje geologiczne do PIG przybyli: prof. V. Kovalevych, dr S. Hryniv, dr I. Kurovets oraz dr A. Poberezhskyy.

6–8.12 Do Brukseli na spotkanie robocze „Research Managers Working Group – EGS Working Group on Research Issues” wyjechał J. Nawrocki.

6–8.12 W Ostrawie odbyło się spotkanie dot. projektu MAGIC, w którym uczestniczyli W. Irmiński, L. Śmietański i M. Wróblewska.

13–15.12 J. Mitręga, L. Skrzypczyk oraz L. Śmietański wzięli udział w spotkaniu grupy roboczej EuroGeoSurveys ds. wód podziemnych, które odbyło się w Brukseli.

14–16.12 P. Poprawa w firmie Shell w Rijswijk (Holandia) przedstawił prezentację dotyczącą perspektyw eksploracji naftowej w Polsce.

14–20.12 W ramach współpracy finansowanej wspólnie przez MNiSW oraz British Council konsultacje naukowe w Instytucie prowadził prof. R. Davies z University of Durham (Wlk. Brytania).