Wiadomości PIG 7/2006 (182)

   
Image Wersja kolorowa, wysoka rozdzielczość - pdf 1599 KB

    

ImageWersja kolorowa, niska rozdzielczość - pdf 369 KB

    

W tym numerze:

      

Image

Jerzy Gągol
Zjazd PTG w Górach Świętokrzyskich

W dniach 28-30 czerwca br. członkowie  Polskiego Towarzystwa Geologicznego po raz dziewiąty w swojej historii spotkali się na ziemi świętokrzyskiej. Ostatni taki zjazd miał miejsce 25 lat temu. W tych górach odbył się też pierwszy zjazd PTG w 1921 r. („wędrowne zebranie PTG”) przygotowany przez J. Czarnockiego

 

 

 

Mirosław Rutkowski
O EuroGeoSurveys w Warszawie

W warszawskiej siedzibie PIG, 29 czerwca br. odbyło się spotkanie z dr. Maciejem Kłonowskim – asystentem sekretarza generalnego EuroGeoSurveys (EGS)

 

Tomasz Nałęcz
Seminarium hydrogeologiczne w Karłowie
Seminarium „Groundwater Modelling – Water Framework Directive” odbyło się w dniach 26-29 czerwca br. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym PZU SA w Karłowie, koło Kudowy Zdroju

 

Elżbieta Pogłód
Emerytury mogą być wyższe
Pracowniczy Program Emerytalny w Państwowym Instytucie Geologicznym powoli staje się faktem. Pod koniec tego roku na konta uczestników programu będą mogły wpłynąć pierwsze składki

 

Barbara Żbikowska
Zapraszamy do śpiewania

Idea utworzenia w Państwowym Instytucie Geologicznym chóru  zyskuje coraz szersze poparcie – również dyrekcji. Jest szansa, by  powstał prowadzony przez profesjonalnego dyrygenta zespół, który mógłby zapewnić efektowną oprawę uroczystości w Instytucie, a może nawet poza nim

 

Mirosław Rutkowski
Nasz człowiek w Brukseli
Korzystając z pobytu w Warszawie asystenta sekretarza generalnego EuroGeoSurveys, dr. Macieja Kłonowskiego przeprowadziłem z nim rozmowę, na temat jego obecnego, trzeba przyznać, dosyć niezwykłego zajęcia

 

oraz, jak zwykle:

   

W skrócie:  lipiec – sierpień 2006

 
15.05–15.07
   D. Kaulbarsz (OGM PIG) odbyła staż w Instytucie Badań Bałtyku w Warnemünde.

 
2–10.07   W Monachium, na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana, A. Bącik i P. Fuszara (OP PIG) wzięli udział w szkoleniu na temat hydrogeochemii izotopów.

 
4–5.07   25 pracowników Oddziałów Pomorskiego, Dolnośląskiego oraz Geologii Morza wzięło udział w konferencji terenowej „Kamieniołom Rüdersdorf” (Niemcy), która odbyła się w ramach programu MELA.

 
4–14.07   A. Wójcik w Ułan-Bator uzgadniał projekt umowy międzypaństwowej ws. restrukturyzacji zadłużenia Mongolii wobec Polski.

 
16–22.07   W Leicester (Wlk. Brytania) odbyło się „The First International Conodont Symposium (ICOS)”, podczas którego dwa referaty przedstawili M. Narkiewicz i H. Matyja.

 
16–30.07   J. Wiszniewska w Kobe (Japonia) podczas „19th General Meeting of the International Mineralogical Association” wygłosiła referat  i przedstawiła poster.

 
27–30.07   M. Graniczny i W. Mizerski w Wilnie uczestniczyli w spotkaniu roboczym TerraFirma oraz wzięli udział w konferencji „History of Quaternary Geology and Geomorphology”, podczas której przedstawili referat. Ponadto przeprowadzili konsultacje, dotyczące współpracy z Litewską Służbą Geologiczną oraz Uniwersytetem Wileńskim.

 
25.07–3.08   B. Radwanek-Bąk (OK PIG) uczestniczyła w wyprawie naukowo-badawczej „Peru 2006”.

 
20–24.08   S. Speczik przedstawił referat podczas  Dwunastego Sympozjum IAGOD w Moskwie.

 
21–25.08   Do Lwowa na spotkanie organizacyjne VII Europejskiej Konferencji Węglowej wyjechał A. Zdanowski (OG PIG).

 
26–31.08   Podczas „The 9th Marine Geological Conference – The Baltic Sea Geology 9” która odbyła się w Jurmala (Łotwa), dwa referaty przedstawili J. Krzymińska, J. Zachowicz i R. Kramarska (OGM PIG).

 
27.08–3.09   W Ułan-Ude (Rosja) odbyła się konferencja zorganizowana przez Syberyjską Akademię Nauk, podczas której referat przedstawił L. Marks.