Wiadomości PIG 3/2006 (178)




ImageWersja kolorowa - wysoka rozdzielczość - pdf 1 808 KB




ImageWersja kolorowa - niska rozdzielczość - pdf 449 KB





W naszym kręgu cywilizacyjnym Święta Wielkanocne to przede wszystkim czas  N a d z i e i
Po długiej i ciężkiej zimie przyroda budzi się do życia, w serca ludzi wstępuje otucha – nie będzie źle, jakoś wszystko się ułoży!
Życzę gorąco wszystkim Czytelnikom przetrwania pełnych zamętu czasów w spokoju i dobrym zdrowiu i spełnienia budzących się oczekiwań.

Redaktor 

Maja Kowalska
EuroLab 2006
Międzynarodowe Targi Analityki i Techniki Pomiarowej „EuroLab” stały się miejscem spotkań wiodących polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów sprzętu analitycznego, kontrolnego i pomiarowego, przedstawicieli instytutów i ośrodków naukowych, prezentujących swoje dokonania i możliwości badawcze oraz laboratoriów oferujących usługi analityczne. Z roku na rok przybywa wystawców prezentujących technologie, produkty i usługi...


Wojciech Irmiński, Olga Polechońska, Marta Wróblewska
GEOSPORT 2006 - teraz Polska!
Wielki turniej drużyn sportowych wystawionych przez europejskie służby geologiczne – GEOSPORT – odbędzie się tym razem w Warszawie, już w czerwcu...


Mirosław Rutkowski
Plan awaryjny
Pierwsze spotkanie dyrekcji Instytutu w zmienionym składzie, z pracownikami, przyciągnęło wielką liczbę zainteresowanych. 23 marca, o godzinie 14.30, sala im. prof. Rühlego w warszawskiej siedzibie PIG, pękała w szwach. Spotkanie rozpoczął prof. Tadeusz Peryt, p.o. dyrektor PIG:
– Chciałbym państwa poinformować o problemach jakie dyrekcja napotkała podczas opracowywania planu rzeczowo-finasowego na rok 2006, który jesteśmy zobowiązani złożyć w terminie do 10 kwietnia do Ministerstwa Środowiska, a później do Ministerstwa Finansów...


oraz:

Wizyta Mariusza Gajdy, doradcy Ministra Środowiska

Nagrodzona „Mapa Roku”

Komunikat Komisji Konkursowej



a także, jak zwykle:

W skrócie     marzec 2005

1–4.03  
W Hanowerze odbyło się „3. Spotkanie Techniczne” projektu „Atlas południowego basenu permskiego”, w którym udział wzięli   T. Peryt, M. Narkiewicz, J. Kasiński, P. Krzywiec, J. Gutowski, S. Wybraniec, M. Waksmundzka, H. Kiersnowski, K. Leszczyński.

5–8.03   W cyklicznym spotkaniu „Contact Point Meeting EuroGeoSurveys”, które odbyło się w Brukseli, udział wzięła I. Śmietańska, reprezentująca Contact Point w PIG.

5–9.03   M. Wróblewska i W. Irmiński uczestniczyli w spotkaniu roboczym projektu PROMOTE oraz w spotkaniu dotyczącym unijnych projektów 6. Programu Ramowego UE: EURODEMO, PROMOTE i TESTNET.

9–10.03   K. Jarmołowicz–Szulc, na międzynarodowej konferencji „Mineralogical Sciences in Carpathians”, przedstawiła referat przygotowany wspólnie z Ł. Karwowskim oraz I. Dudok.

9–12.03   W Dublinie odbyło się „Spotkanie Larwooda” – sympozjum zorganizowane przez Międzynarodowe Towarzystwo Bryozoologiczne na Wydziale Nauk o Ziemi w Trinity College. Podczas sympozjum U. Hara wygłosiła referat.

16.03   J. Nawrocki uczestniczył w posiedzeniu komitetu redakcyjnego „Geologica Carpathica”, które odbyło się w Bratysławie.

15–17.03   S. Cwojdziński, E. Gawlikowska, M. Czyżowska i E. Nauwaldt (Oddział Dolnośląski PIG) uczestniczyli w konsultacjach na temat mapy geoturystycznej Gór Bystrzyckich  i Orlickich, które odbyły się w Pradze.

17–19.03   We Lwowie, w Instytucie Geologii  i Geochemii NANU, T. Peryt wziął udział w spotkaniu komitetu redakcyjnego „Geologia  i Geokhimia Horyuchykh Kopalyn”, a następnie w posiedzeniu komitetu programowego konferencji poświęconej 100. rocznicy urodzin M. R. Ładyżeńskiego.

26–29.03   W Stuttgarcie, w seminarium grupy roboczej projektu MAGIC (INTERREG III B CADSES), uczestniczyli M. Wróblewska i W. Irmiński.

27–29.03   W Brukseli T. Peryt reprezentował Państwowy Instytut Geologiczny podczas    „20. Zgromadzenia EuroGeoSurveys”.