Pracownik PIG-PIB koordynatorem AAPG Visiting Geoscientist Program na Europę Środkową

Miło nam poinformować, że 8 czerwca 2021 r. pani Ewelina Krzyżak, pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, została powołana na prestiżowe stanowisko koordynatora programu „AAPG Visiting Geoscientist Program” na Europę Środkową.

Pani Ewelina Krzyżak obejmując funkcję „AAPG Visiting Geoscientist Program coordinator for central Europe” została pierwszym reprezentantem Polski na tym stanowisku w ramach struktury AAPG, tym bardziej cieszymy się, że zostało ono powierzone pracownikowi Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB.

ewelina krzyzaklogo aapg

Mgr Ewelina Krzyżak

“AAPG Visiting Geoscientist Program”, kierowany obecnie przez Dallasa Dunlopa (Bureau of Economic Geology, TX, USA) i Piotra Krzywca (Instytut Nauk Geologicznych PAN, Warszawa), jest sztandarowym programem stowarzyszenia AAPG realizowanym na całym świecie. Głównym celem programu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem zawodowym przez światowej klasy specjalistów z branży geologii naftowej - tak z młodymi adeptami geologii jak, jak i z ekspertami.

Więcej: www.aapg.org/career/training/in-person/visiting-geoscientists

AAPG (ang. American Association of Petroleum Geologists czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Geologów Naftowych) zostało założone w 1917 roku i obecnie liczy ponad 30 000 członków. Jest największym profesjonalnym stowarzyszeniem branżowym na świecie. Zrzesza geologów, geofizyków, członków zarządów wielu firm, menadżerów, konsultantów oraz studentów. Celem organizacji jest wspomaganie rozwoju nauk geologicznych i promowanie najnowszych technologii geologicznych i geofizycznych. AAPG wydaje liczne publikacje, organizuje konferencje oraz daje możliwość rozwoju dla osób zajmujących się naukami o Ziemi.

Strona internetowa: www.aapg.org

logo aapg1