W dniach 8-18 czerwca 2026 w Bonn odbyło się robocze spotkanie negocjacyjne w ramach procesu Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC). Jest to cykliczne wydarzenie, organizowane pomiędzy corocznymi szczytami klimatycznymi COP (Konferencjami Stron). Podczas 64. sesji Organu Pomocniczego ds. Wdrażania (SBI) oraz Organu Pomocniczego ds. Doradztwa Naukowo-Technicznego (SBSTA) działających w ramach UNFCCC kontynuowano prace negocjacyjne, rozpoczęte podczas Konferencji Klimatycznej w Belém w listopadzie 2025 r. Delegacje reprezentujące 197 Stron (196 państw oraz Unię Europejską) opracowywały projekty decyzji, doprecyzowały techniczne i polityczne aspekty poszczególnych ścieżek negocjacyjnych oraz podejmowały próby wypracowania kompromisów COP31, który odbędzie się w listopadzie 2026 r. w Antalyi. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, KOBIZE, IMGW-PIB a także – w ramach wsparcia Ministerstwa Klimatu i Środowiska – Urszula Czarniecka-Januszczyk z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.