baner ok

Konkurs Warszawa

Witamy Państwa na stronie konkursowej Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Warszawie,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego

 

 

UWAGA

Informujemy, że w związku ze stanem epidemii, zmianie ulega sposób przeprowadzenia XXI edycji konkursu „Nasza Ziemia, środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Zmiany te dotyczą następujących elementów:

    • Zostaje wydłużony termin nadsyłania prac konkursowych do 30 kwietnia 2020;
    • Zostaje dopuszczone nadsyłanie prac drogą e-mail;
    • Nie odbędzie się etap konkursu związany z pisaniem testów półfinałowych w siedzibach PIG-PIB;
    • Zarówno etap półfinałowy i finałowy zostanie przeprowadzony poprzez ocenę nadesłanych prac plastycznych i pisemnych;
    • Zostają odwołane uroczystości wręczenia nagród; nagrody zostaną przesłane do laureatów pocztą;

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu znajdują się na stronie głównej konkursu.

 

WYNIKI

Konkurs plastyczny

nagrody

I miejsce - OLIWIA KAMIŃSKA, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku

II miejsce - KINGA LEJNERT, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach

III miejsce - FILIP KAMIŃSKI, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku

 

wyróżnienia

Anna Jasińska, Szkoła Podstawowa im. Ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach

Michał Malecki, Szkoła Podstawowa im.Ks Jana Twardowskiego w Chylicach

Lena Malesa, Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach

Klaudia Olszewska, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Jakuszach

Alicja Pawłowska, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

Tymoteusz Radziewicz, Zespół Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Sylwia Sac, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

Dawid Sikorski, Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Karniewie

Michał Szczęsny, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Grzegorza Piramowicza w Warszawie

Patrycja Śledź, Szkoła Podstawowa im. Ks. Tadeusza Adama Leszczyńskiego w Mikłusach

 

wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe

Aleksandra Antoniak, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Generała Władysława Sikorskiego w Chełmie

Michał Hlożek, PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Izabela Kępa, Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach

Maja Krasowska, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

Kacper Lis, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie

Lena Mazur, Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Natalia Sorko, Zespół Szkół im. Ks. J. Popiełuszki w Juchnowcu Górnym

Natalia Wekwejt, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce

 

Konkurs wiedzy - poziom szkół podstawowych

nagrody

I miejsce - CELINA GLIŃSKA, Polsko-Fransuska Szkoła Podstawowa "La Fontaine" w Warszawie

II miejsce - ANNA SOBCZYK, Szkoła Podstawowa w Radoryżu Kościelnym

III miejsce - FRANCISZEK KWIATKOWSKI, Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie

 

wyróżnienia

Klaudia Cieślukowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnopolu

Wiktoria Dziczek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu

Natalia Płaczkowska, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

 

wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe

Róża Mazur, SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie

Oliwia Skalimowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce

Gabriela Szczepińska, ZSP 7 - Szkoła Podstawowa nr 321 w Warszawie

 

Konkurs wiedzy - poziom szkół ponadpodstawowych

nagrody

I miejsce - WIKTORIA MALINOWSKA, XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie

II miejsce - KAMILA MAŁYSZCZUK, Liceum Ogólnokształcące im . KEN w Siemiatyczach

III miejsce - KAROLINA KIEJNICH, Liceum Ogólnokształcące TWP w Radomiu

 

wyróżnienia

Rafał Smoliński, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim

Patryk Wekwejt, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce

Katarzyna Szmagara, XXX Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

 

wyróżnienia ufundowane przez parki narodowe i krajobrazowe

Katarzyna Baranowska, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim

Maria Piasecka, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św.Stanisława Kostki w Lublinie

Weronika Piotrowicz, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim

 

 

Szczegóły

 dotyczące przygotowania prac konkursowych - tematy i wymogi formalne znajdują się w załączonych poniżej komunikatach:

dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych - w komunikacie o konkursie plastycznym

dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - w komunikacie o konkursie wiedzy geologicznej

 

 
Download this file (Komunikat_plastyczny_MG.pdf)komunikat plastyczny[0]1092 kB10.02.2020
Download this file (Komunikat_wiedzy_MG.pdf)komunikat wiedzy[0]1208 kB10.02.2020

Ważne terminy konkursowe:

Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego)

Ogłoszenie listy laureatów półfinałowych: do 2 czerwca 2020 r.

Wyniki etapu finałowego konkursu: do 15 czerwca 2020

Nagrody finałowe zostaną wysłane pocztą w czerwcu 2020

Wszelkich informacji dotyczących półfinału udziela:

Maria Andruszkiewicz-Gorzelak tel.: 22 4592 182; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Krzeczyńska tel.: 22 4592 309; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Prace wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres:

Muzeum Geologiczne
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa
z dopiskiem na kopercie – „KONKURS”

 lub

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.