baner ok

Konkurs Szczecin

Witamy Państwa na stronie konkursowej Oddziału Pomorskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB w Szczecinie,

organizującego etap półfinałowy konkursu dla województw:

zachodniopomorskiego, lubuskiego

 

UWAGA

Informujemy, że w związku ze stanem epidemii, zmianie ulega sposób przeprowadzenia XXI edycji konkursu „Nasza Ziemia, środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Zmiany te dotyczą następujących elementów:

    • Zostaje wydłużony termin nadsyłania prac konkursowych do 30 kwietnia 2020;
    • Zostaje dopuszczone nadsyłanie prac drogą e-mail;
    • Nie odbędzie się etap konkursu związany z pisaniem testów półfinałowych w siedzibach PIG-PIB;
    • Zarówno etap półfinałowy i finałowy zostanie przeprowadzony poprzez ocenę nadesłanych prac plastycznych i pisemnych;
    • Zostają odwołane uroczystości wręczenia nagród; nagrody zostaną przesłane do laureatów pocztą;

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu znajdują się na stronie głównej konkursu.

 

 

WYNIKI

Konkurs plastyczny

nagrody

I miejsce - Zdziennicki Mateusz Piotr, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie

II miejsce - Biryłko Agata, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie

III miejsce - Jaz Jarosław, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie

 

wyróżnienia

Brocka Monika, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Chomicki Mikołaj, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie

Hubicka Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 10 w Stargardzie

Kotowicz Julia, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Kozinoga Jakub, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Cybince

Krusińska Weronika, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Michalak Natalia, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie

Radkiewicz Weronika, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Świebodzinie

Słoma Martyna, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Ińsku

Żuprańska Gabriela, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczecinku

 

wyróżnienia dodatkowe

Nagroda Sekretarza Miasta Szczecin Pana Ryszarda Słoki - Piechowicz Marcel, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świebodzinie

Nagroda Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin Pani Anetty Kieszkowskiej - Błaszczyk Aleksandra, Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRIMUS w Szczecinie

Nagroda Zastępcy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin Pana Dariusza Matejskiego - Rynkiewicz Malwina, Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie

Nagroda Geologa Powiatowego w Szczecinie Pani Doroty Jańczuk - Borzeczkowska Blanka, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Nagroda Pracowników Wydziału Ochrony Środowiska UM Szczecin - Glanc Julia, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Nagroda Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Pana Pawła Mirowskiego - Nina Brojanowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka w Szprotawie

 

Konkurs wiedzy - poziom szkół podstawowych

nagrody

I miejsce - Bury Gabriela, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach

II miejsce - Wiecheć Alicja, Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach

III miejsce - Wojciechowska Lena, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

 

wyróżnienia

Bąk Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie

Jasiński Jakub, Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie

Kmiotek Wiktoria, Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach

 

Konkurs wiedzy - poziom szkół ponadpodstawowych

nagrody

I miejsce - Sammel Karolina, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie

II miejsce - Jaros Maciej, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

III miejsce - Grochowski Szymon, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku

 

wyróżnienia

Prusinowski Wojciech, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

Kobus Krzysztof, V Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Koszalinie

Ziembowska Natalia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie

 

wyróżnienia dodatkowe

Nagroda Przyrodników: Gera Fabian, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

Nagroda Przyrodników: Jabłoński Jakub, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

Nagroda Przyrodników: Herbin Mateusz, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

 

 

Szczegóły

 dotyczące przygotowania prac konkursowych - tematy i wymogi formalne znajdują się w załączonych poniżej komunikatach:

dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych - w komunikacie o konkursie plastycznym

dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - w komunikacie o konkursie wiedzy geologicznej

 

 
Download this file (Komunikat_plastyczny_OW.pdf)komunikat plastyczny[0]345 kB10.02.2020
Download this file (Komunikat_wiedzy_OW.pdf)komunikat wiedzy[0]355 kB10.02.2020

Ważne terminy konkursowe:

Termin nadsyłania prac: 30 kwietnia 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego)

Ogłoszenie listy laureatów półfinałowych: do 2 czerwca 2020 r.

Wyniki etapu finałowego konkursu: do 15 czerwca 2020

Nagrody finałowe zostaną wysłane pocztą w czerwcu 2020

Wszelkich informacji dotyczących półfinału udziela:

Agnieszka Strzelecka

tel.: 91 / 432 34 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prace wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać na adres:

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

Oddział Pomorski

ul. Wieniawskiego 20, 71-130 Szczecin

z dopiskiem na kopercie – „KONKURS”

lub

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.